kontakt strona testowa

kontakt strona testowa

by Ignacy_Henryk

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Taijiquan, a w szczególności osoby już trenujące, które chciałyby porównać swoje umiejętności, a także je rozwijać. Jesteśmy otwarci również na początkujących, którzy pragną posmakować Taijiquan i poczuć czym różni się od innych systemów.

Przez cały rok trenujmy na świeżym powietrzu (Las Arkoński, Park Kasprowicza). Kontakt z naturą bezdyskusyjnie wspomaga rozwój psychofizyczny jednocześnie redukując poziom stresu. W zajęciach z powodzeniem biorą udział osoby obu płci w szerokim zakresie wiekowym. Ćwiczą z nami zarówno nowicjusze, jak i osoby prowadzące własne grupy.

Muzeum Taijiquan, 2012

Muzeum Taijiquan, 2012

Zdjęcie nowe pełne
zdjęcie nowe 700×525 px – format png
zdjęcie nowe 700×525 px – format jpg

Standardowy trening składa się z rozgrzewki, ćwiczeń wykonywanych samodzielnie oraz ćwiczeń w parach. Rozgrzewka ma za zadanie przygotować ciało i umysł do podjęcia wysiłku związanego z ćwiczeniami Taijiquan. Umożliwia także pracę nad podstawowymi elementami ruchowymi, pełniąc rolę treningu ogólnorozwojowego. Samodzielna praktyka Taijiquan opiera się na ćwiczeniach podstawowych (Ji Ben Gong), w tym ćwiczeniach z grup Zhan Zhuang, Kai He Zhuang i Chan Si Gong. Naturalnym rozwinięciem ćwiczeń podstawowych jest trening pierwszej formy starego stylu (Laojia Yilu). Nie jesteśmy sztywno przywiązani do określonej konwencji choreograficznej, tak więc nie przeszkadza nam jeśli ktoś praktykuje tę formę w wersji innego nauczyciela lub innego stylu (o ile tylko ma to jakiś sens i nie kłóci się z zasadami mechaniki ciała). Na początkowym etapie, ćwiczenia samodzielne usprawniają fizycznie, umożliwiając jednocześnie korygowanie geometrii ciała i interakcji w nim zachodzących. Na kolejnym etapie, są one świetnym narzędziem, które rozwija integrację strukturalną ciała oraz podstawowe umiejętności Taijiquan. Aby realizować zrozumienie koncepcji systemu oraz wytrenowane umiejętności, na każdym treningu wszyscy praktykują również ćwiczenia w parach na odpowiednim dla siebie poziomie.

Poza zajęciami regularnymi, doskonalimy się na obozach treningowych oraz seminariach, a swoje umiejętności sprawdzamy startując w międzynarodowych turniejach Tui Shou (zapasy w stójce, stand-up wrestling). Istnieje również możliwość wyjazdu treningowego do Chin, do kolebki Taiji.

Dzięki nieskomplikowanym ćwiczeniom i klarownej metodyce treningowej, Taijiquan jako system stanowi bogate narzędzie rozwoju psychofizycznego. Dzięki temu, osoby o różnych predyspozycjach i oczekiwaniach mogą podążać drogą rozwoju, dostosowaną do własnych potrzeb. Jak wiadomo wszechświat dąży do równowagi. Kiedy pozostajemy w zgodzie ze sobą, w stanie swojej równowagi, wówczas życie wokół nas płynie w równowadze. Im bardziej oddalamy się od równowagi, tym bardziej życie się gmatwa. Taijiquan jest sztuką równoważenia. Nasza praktyka ma bezpośredni wpływ na nas, przez co nasze życie staje się bardziej zrównoważone, a my stajemy się szczęśliwsi. Dlatego też rzetelna praktyka Taijiquan prowadzi do osiągnięcia spokoju, harmonii i równowagi.

Zalew Szczeciński 2016 - tai chi

Zalew Szczeciński, 2016

zdjęcie nowe pełne
zdjęcie nowe 700×507 px – format png
zdjęcie nowe 700×507 px – format jpg

Dominik Klaus
tel. 663-13-05-84
seigell@autograf.pl